Dark Mode

image

Radye Temel

Radye temel, inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan bir temel türüdür. Betonarme zeminlerin üzerine uygulanarak, zemin seviyesini düzeltir ve yükleri dağıtır. Radye temelin faydaları şu şekildedir:

Yük Dağıtımı: Radye temel, yükleri homojen bir şekilde dağıtır ve bu sayede binanın temelinde oluşabilecek hasarların önüne geçer.

Maliyet: Radye temel, diğer temel türlerine göre daha ekonomiktir. Ayrıca, betonun maliyetinin düşük olması nedeniyle de maliyeti düşüktür.

Hızlı Uygulama: Radye temel, diğer temel türlerine göre daha hızlı bir şekilde uygulanabilir. Bu da inşaat projelerinin daha kısa sürede tamamlanmasına olanak sağlar.

Zemin Seviyesini Düzeltme: Radye temel, zemindeki çukur ve tümsekleri düzeltir. Bu sayede binanın temelinde oluşabilecek hasarların önüne geçer.

Yeraltı Su Seviyesi: Radye temel, yeraltı su seviyesi yüksek olan alanlarda kullanılabilir. Bu sayede binanın temeli, su baskınlarına karşı daha dayanıklı olur.

Donatı Tasarrufu: Radye temel, diğer temel türlerine göre daha az donatı kullanır. Bu da maliyeti düşürür.

Ses Yalıtımı: Radye temel, bina içindeki ses geçişini azaltır. Bu nedenle, konforlu bir yaşam alanı oluşturulur.

Radye temel, yukarıdaki faydaları nedeniyle inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Eyyüp Düşden

1990 yılında İstanbul’da doğdum. 

2008-2022 tarihleri arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Astsubay olarak görev yaptım. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümlerinden mezun oldum.

Dünya çapında gayrimenkul sektöründe çığır açan RE/MAX İle 2022 yılında tanıştım ve etik değerleri ile çalışma sisteminin bana çok uygun olduğunu gördüm. Amacım bu sektörde başarılı olarak insanların hayatlarına dokunabilmek.

‘’EYYÜP DÜŞDEN''